Toroslar, Mersin, TÜRKİYE
PROJE VE AĞIR YÜK TAŞIMACILIĞI

Öz Lidertrans Standard dışı yükleri, müşterinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda, en kisa zamanda ve en uygun şekilde taşımaları açısından tedarik zincirini en optimal şekide organize ederek kusursuz bir müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Ağırlığı veya ölçüleri itibariyle standart araç ve ekipmanlar kullanılarak  taşınması mümkün olmayan gabari dışı yüklerin lojistiğinde özellikli nakliye, vinç, montaj gibi çözüm ve elleçleme gerektiren denizyolu, karayolu, Demiryolu  taşımacılığını kapsayan alanımızdır.

Proje kargo taşımacılığında Öz Lidertrans müşterilerinin  yüklerini bazen birden fazla taşıma şekliyle gönderilmesi gerekebilir (Tren-Gemi, Deniz-Kara vs.). bu konuda tam anlamıyla entegre ve konusunda uzmanlaşmış ekibimizle hizmetinizdeyiz. Sevkiyat sırasında Güzergah üzerinde kontrol noktaları tespit edilerek, günlük veya haftalık olarak,, iş takip raporlarını müşterilerimizle paylaşmaktayız.

PARSİYEL TAŞIMACILIK

Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergâhta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir. Parsiyel taşıma da önemli olan asıl kıstas yükün teslimine ilişkin termin sürelerinin katedilen mesafenin zamanı ile doğru orantılı olmasıdır. Karayolları varış süreleri dikkate alınıp taşıma planı yapıldığında doğru ve zamanında bir hizmet sunulmuş olacaktır.

 

Parsiyel taşımacılıkta karayolu yaygın olarak kullanılan bir nakliye türüdür. Kara araçları kullanılarak RUT planlamasına uygun şekilde dağıtım yapılır. Yükleme işlemi kapıdan veya depodan yapılır. Parsiyel taşımacılığında ürünün hacimini gözetmeksizin taşıma hizmeti vermektedir. Parsiyel taşıma komple taşıma göre daha uygun olup , ekonomik açıdan daha avantajlı bir taşıma yöntemidir.

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Dünyadaki herhangi bir noktadan, başka bir noktaya taşımalar gerçekleştirebiliyor, geniş ticari ağımız sayesinde müşterilerimize özel fiyatlar sunabiliyoruz.

ÖZ LİDERTRANS, İthalat ve ihracatta, denizyolu taşımacılığında profesyonel, güvenilir ve ekonomik hizmet standartlarını gözeterek; yaygın uluslararası network ağı olanaklarımızla ihtiyacınız olan taşımacılık hizmetini doğru zamanlama ile sağlıyoruz. Haftalık düzenli çıkışlarla gerçekleştirilen konteyner taşıma hizmetini FCL ve LCL (parsiyel) olmak üzere ihtiyacınıza göre iki farklı şekilde gerçekleştiriyor ve sizin için uygun olan transfer şeklini profesyonel kadromuzun yönetiminde uyguluyoruz.

Lojistik sektörüne yenilikçi sistemlerimiz ve gelişmiş network ağı imkanlarımızla büyük çaplı taşımacılık ihtiyaçlarına ekonomik hizmet sunarken, müşteri nezdinde özel raporlama yaparak kalite standartlarımızı ortaya koymak konusunda da hassas davranıyoruz.

FRİGO TAŞIMACILIK

Frigo Taşımacılığı hizmetimiz ile, yaş sebze meyve, et ve süt ürünleri, donmuş mamüller, her türlü çiçek ve bitki türleri ve kimyevi maddeler gibi belli sıcaklık taşınması gereken ürünleri -30˚C ,  +30˚C arasındaki sıcaklıkta karayolu taşımacılığı ile güvenle adreslerine ulaştırıyoruz.

Dünya çapında yaygın acente ağımız ile her ülkeye gönderilerinizi güvenle ulaştırıyor, en yeni teknolojik donanıma sahip filomuz ile ısı kontrolü ve GPS takibiyle araçları anlık olarak takip edip, size bize bilgi veriyoruz.

Frigo Taşımacılığı Hizmetlerimiz : 

  • Isı hassasiyeti olmayan paketli ürünler. +18ºC ve üstü
  • Çikolata, yumurta, unlu mamüller +15ºC/+18ºC
  • Beyaz et, Kırmızı et, Sebze ve Meyve +4ºC/+8ºC
  • Dondurulmuş Meyve ve Sebze, Dondurulmuş et ürünleri -18ºC/-26ºC
KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

Öz Lidertrans her ebatta ki  konteynerlerinizi hedefe hızla ve güvenle ulaştırır. Müşterilerinin ihtiyacına göre, her tür konteyner tipini; Reefer/ High cube/flat rack/45’cntr/Cartainer gibi sorunsuz sağlayabilmekte ve iletebilmektedir.

Ürünler limana geldiği andan itibaren takibini yapıp, güvenli ve hızlı bir şekilde sahamıza alırız. Konteynerleri limandan teslim aldığımız andan itibaren sorumluluğumuzun başladığının bilincindeki personellerimiz konteynerlerinizi henüz teslim alırken kontrol ederler. 20 lik 40 lik 45 lik konteynerlerin nakliyesinin tamamını eğitimli personeli ve modern filosu ile istenilen minimum sürede size ve müşterilerinize ulaşmasını sağlamaktayız.

Türkiye ve Dünyanın köklü kurumlarının taşımacılığını yaparak kazandığımız özgüven ve tecrübe ile, hizmet kalitemizi hergeçen gün arttırmaktayız.

ULUSLARARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Karayolu taşımacılığı, eskiden beri en çok tercih edilen taşımacılık yöntemlerinden birisidir. Çoğu sektöre ait yüklerin güvenli bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan karayolu nakliye, istenilen zaman dilimlerinde yük taşınmasına da olanak sağlar.

Karayolu taşımacılığı, lojistik anlamda en çok tercih edilen ve taşımacılığın temelini oluşturan bir taşımacılık yöntemidir. Yük taşınmasında hedeften hedefe tamamen karayolu alt yapısı kullanılır. Ekonomik olmasının yanı sıra herhangi bir aktarım yapmadan yüklerin hedefe güvenli bir şekilde ulaştırılması sağlanır.

Uluslararası Karayolu Nakliye

Karayolu taşımacılığı denildiğinde sadece yurtiçi yük taşımacılığı akla gelmemelidir. Eskiden olduğu gibi günümüzde de uluslararası yük taşımacılığında karayolu sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle ülkemize yakın ülkelerden olan Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’ya karayolu ile yük taşıması yapılmaktadır.